Peoplecert DevOps Fundamentals

DevOps Eğitimleri

Written by:

PeopleCert DevOps’un Temelleri Eğitimi ve Sertifika Programı

PeopleCert DevOps yeterlilik planının temel düzeyi, bir DevOps ortamının verimli bir üyesi olmak isteyen herkesi hedeflemektedir. Daha üst düzey bir sertifika arıyorsanız PeopleCert DevOps Liderliğini inceleyebilirsiniz

İşbirliğini ve iletişimi geliştirin

Adaylar DevOps uygulamalarıyla nasıl çalışılacağı ve daha iyi işbirliği ve iletişimin nasıl sağlanacağı konusunda rehberlik alırlar. PeopleCert DevOps Temelleri kursu, adaya DevOps terimleri, ilkeleri, araçları ve uygulamaları hakkında sağlam bilgi ve anlayış ve tam yığın yaklaşım kullanarak iş hedeflerine ulaşmak için DevOps ortamında araçların verimli ve etkili bir şekilde nasıl kullanılacağını sağlar .

İş akışı kritik faktörlerini iyileştirin

DevOps hareketinde iletişim, işbirliği, entegrasyon ve otomasyonun önemini, kritik faktörler olarak, yazılım geliştiricileri ile BT operasyon uzmanları arasındaki iş akışını iyileştiren ve organizasyonları dijital dönüşüm yolculuklarında destekleyen bir anlayış kazanın.

DevOps kültürel ve profesyonel hareketinin, maliyetleri düşürmek için kurumsal çabaları nasıl desteklerken, çevikliği, yürütme hızını ve çıktı kalitesini artırarak uygulamalı rehberlik yoluyla öğrenin.

PeopleCert DevOps Temelleri ile şunları öğreneceksiniz:

 • DevOps’un geçmişi ve ihtiyacı
 • DevOps’un temel kavramları
 • DevOps’un işletme değeri
 • Temel CALMS kavramları, Üç Yol, sürekli teslimat ve tüm destenin kapsamı
 • DevOps kültürü, dönüşümcü liderlik ve DevOps yapısı ve ekibi
 • DevOps Uygulamalarının Gelişimi ve DevOps
  Çevik proje yönetimi ve Scrum metodolojisinin 15 temel uygulaması
 • Bulut teknolojisi ve sanallaştırma ile ilgili temel kavramlar, dağıtım hattı için otomasyon ve sürekli dağıtım için mimarlık

PeopleCert DevOps Fundamentals aşağıdakilerin ihtiyaçlarını karşılar:

PeopleCert DevOps Kalifikasyonları, yazılım ve uygulama geliştirme, BT departmanının yanı sıra iş analistleri, proje ve ürün yöneticileri ve DevOps ilkeleri hakkında bilgi edinmek isteyen herkes için tasarlanmıştır.

DevOps nedir

DevOps (“geliştirme” ve “operasyonlar” ın kırpılmış bir bileşiği), yazılım geliştirme (Dev) ile bilgi teknolojisi operasyonlarını (Ops) birleştiren bir yazılım geliştirme yaklaşımıdır. DevOps’un amacı, yazılım sürümlerini sık sık, iş hedefleriyle daha hızlı, daha iyi ve uygun maliyetli bir şekilde sunarken sistem geliştirme yaşam döngüsünü kısaltmaktır. DevOps çalışma yaklaşımı üç kritik başarı faktörüne dayanır: kültürel değişim, uygulamaların ve süreçlerin iyileştirilmesi ve otomasyon teknolojilerinin kullanılması

DevOps neden sertifikalıdır?

DevOps yaklaşımının işe kanıtlanmış başarısı nedeniyle, DevOps odaklı roller, kültürel değişimi yapmak için DevOps meraklılarına ihtiyaç duyan ve DevOps ortamında rahatça çalışan sürekli artan sayıda kuruluş tarafından endüstriler arasında aranan bir kaynak haline gelmiştir. ve kodlama, oluşturma, test etme, paketleme, serbest bırakma, yapılandırma ve izleme dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere süreçler için toplu olarak “araç zinciri” olarak adlandırılan bir dizi teknoloji ve aracı yönetir.

PeopleCert DevOps Kalifikasyonları

DevOps kalifikasyonları PeopleCert tarafından sunulmaktadır: bu yeni uygulamalı kalifikasyonlar, DevOps ile ideal süreçler, araçlar ve kültür entegrasyonu konusunda rehberlik sağlamak için köklü BT Servis Yönetimi uygulamalarını kullanan kuruluşlar etrafında tasarlanmıştır. 

Bu sürekli gelişen bağlamda, EDUCORE, PeopleCert tarafından tasarlanan ve pazarın birçok kuruluşun karşılaştığı beceri boşluğunu kapatması ve iş hedeflerinin gerçekleştirilmesini desteklemesi gerektiğini yansıtan bir DevOps nitelikleri paketi sunuyor. Kaliteli yazılım ürünlerinin daha iyi, daha hızlı ve daha düşük maliyetle sunulması için iletişimi, standardizasyonu , işbirliğini ve otomasyonu geliştirmenin yolu DevOps yetkinliklerinden ve Educore eğitimlerinden geçiyor. 

PeopleCert DevOps Yeterlilik Seviyeleri

Bu büyüyen çalışma yaklaşımına olan ihtiyacı yansıtmak için PeopleCert DevOps nitelikleri aşağıdaki gibi yapılandırılmıştır:

PeopleCert DevOps Temelleri(14-18 eğitim saati)

Adaylar, özellikle köklü ITSM çerçeveleri olmak üzere 15 temel uygulama yoluyla etkili DevOps sunma konusunda pratik rehberlik kazanırlar.

PeopleCert DevOps Liderliği(14-18 eğitim saati)

Adaylar, DevOps uygulamalarının nasıl uygulanacağı ve daha iyi işbirliği ve iletişim için kültürel bir değişimin nasıl sağlanacağı konusunda rehberlik alırlar.

PeopleCert DevOps Mühendisliği(14-18 eğitim saati)

Adaylar, otomasyon araçlarının kullanımı ve bu araçların DevOps kültürünü ve uygulamalarını nasıl desteklediği konusunda pratik rehberlik kazanacaklardır. – Yakında

PeopleCert DevOps Kalifikasyonu Kimler İçindir?

PeopleCert DevOps Kalifikasyonları, Yazılım veya Uygulama Geliştirme, BT Operasyonları, BT Servis Yönetimi, iş analistleri, proje ve ürün yöneticileri veya DevOps ilkeleri hakkında bilgi edinmek isteyen herkes için profesyoneller ve liderler için tasarlanmıştır.

Sınav bilgileri

 • Sınav süresi: 60 dakika
 • Dil: İngilizce
 • Geçme notu:% 70 (40 sorudan 28’i)

DevOps Eğitim Tarihleri

Comments are closed.